MATKI BOŻEJ GROMNICZNEJ

Zakończyło się radosne bożonarodzeniowe świętowanie i przyszedł moment na chwilę powagi i refleksji. W dniu 2 lutego w naszym kościele obchodziliśmy święto Ofiarowania Pańskiego, które upamiętnia ofiarowanie Jezusa Chrystusa w Świątyni Jerozolimskiej. Każdemu z nas bliższa jest jednak jego druga nazwa – Święto Matki Bożej Gromnicznej. Etymologia tytułu wywodzi się od dużej świecy – gromnicy, której używano w Kościele od V w. podczas celebracji tego święta jako symbolu Jezusa – światłości świata. W tym dniu Mszę świętą o godz. 17.00 uświetniła swoją grą kapela w składzie: Pani Małgorzata Świątko, Pan Tomasz Cudejko, Adam Cudejko, Piotr Cudejko, Łukasz Zelek i Jakub Osuch kończąc okres śpiewania kolęd i pastorałek.

Dziękujemy za zaangażowanie i piękne granie.