04 Luty 2024

1. Msze św. dziś tak jak w każdą niedziele.
  2. We wtorek nabożeństwo za wstawiennictwem św. Mikołaja, a w środę MBNP.
  3. W czwartek na godz. 17.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej z Bytomska, Rozdziela i z Żegociny wraz z rodzicami.
  4. W sobotę o godz. 8.3o będzie Msza Świętą z udzieleniem namaszczenia chorych dla starszych i chorych naszej parafii. Serdecznie prosimy o pomoc w dotarciu do naszej świątyni, wszystkim chorym i seniorom. Każdy kto ukończył 65 rok życia, może przystąpić do sakramentu namaszczenia chorych. Sakrament namaszczenia chorych może przyjąć osoba, która żyje, jest świadoma i odpowiada na modlitwy kapłana. Jeżeli chory zmarł, ksiądz nie może udzielić mu tego sakramentu. Natomiast gdy chory stracił przytomność (np. jest w śpiączce i oddycha) a był pobożnym parafianinem i gdyby miał świadomość to z pewnością poprosiłby o namaszczenie chorych ksiądz może udzielić tego sakramentu. Jeżeli chory zmarł a rodzina prosi księdza o przyjazd to ksiądz może jedynie pomodlić się wraz z rodziną za zmarłego, nie może jednak udzielić namaszczenia chorych.
  5. W przyszłą Niedzielę obchodzić będziemy Światowy Dzień Chorego z okazji Matki Bożej z Lourdes.
  6. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna na czekające nas prace remontowe. Prosimy o wspieranie funkcjonowania parafii i planowanych inwestycji -również młodzież pracującą.
  7. W przyszłą niedzielę po Prymarii zmiana tajemnic Bractwa Żywego Różańca.
  8. Uroczystość Pierwszej Komunii św., w naszej parafii będzie 18 maja.
  9. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę P. Barbary Kuska.
  10. Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy zdrowia, Bożego błogosławieństwa oraz zapraszamy na Mszę św. i do Komunii św. w dniu wspomnienia swojego patrona.
  11. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 2 rodzinom z Żegociny, 1 z Bytomska, 2 z Rozdziela, 1 z Zadziela za ofiarę złożoną na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
  12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  13. We wtorek o 15.oo pogrzeb śp. Krystyny Dudziak, l. 63 z Żegociny, a środę o godz.15.oo pogrzeb śp. Piotra Gajewskiego, l. 48. Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu miłosierdziu…..
  14. Wszystkim Parafianom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.