II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

25 Luty 2024

1. Dzisiaj przypada ogólnopolski Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Dziękujemy za ofiary złożone do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.
  2. Dzisiaj o godz. 14.3o Droga Krzyżowa- prowadzi Domowy Kościół, o 15.oo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, następnie Msza św.
  3. Zachęcamy i zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki odprawiamy Drogę Krzyżową o godz. 16.oo / dla dzieci /, 17.3o oraz o 19.oo, którą prowadzi młodzież. Na Gorzkich Żalach składka na kwiaty do Grobu Pańskiego. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Możemy go ofiarować za siebie lub za zmarłych. Zapraszamy do licznego udziału w tych nabożeństwach wielkopostnych wszystkich parafian. Nie zmarnujmy czasu łaski i zbawienia. Uczyńmy wszystko, aby podtrzymywać tradycję licznego udziału w Nabożeństwach Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o postanowieniach na Wielki Post.
  4. Od jutra Msze św. poranne o godz. 6.3o i 7.oo.
  5. We wtorek nabożeństwo za wstawiennictwem św. Mikołaja, a w środę MBNP.
  6. W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca marca. Praktykujmy 1-sze piątki. W I piątek modlitwą i ofiarami wspomagamy misje. Bardzo prosimy- spowiedzi nie odkładajmy na piątek, korzystajmy z niej przez cały tydzień przed ranną i wieczorną Mszą św. W tym dniu udamy się do chorych. Ks. Proboszcz i Ks. Leszek od 8.3o, natomiast od 12.3o Ks. Robert a od 13.oo Ks. Piotr.
  7. W sobotę godzinę przed Mszą św. wieczorną wystawienie Najświętszego Sakramentu / adoracja w ciszy/. Wszystkich zachęcamy do praktykowania I sobót.
  8. W sobotę po Mszy św. wieczornej na plebani spotkanie Grupy Apostolstwa Trzeźwości.
  9. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę P. Andrzeja Długopolskiego.
  10. Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy zdrowia, Bożego błogosławieństwa oraz zapraszamy na Mszę św. i do Komunii św. w dniu wspomnienia swojego patrona.
  11. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 5 rodzinom z Żegociny, 2 z Bytomska, 1 z Rozdziela, 1 z Zadziela i 1 Łąkty G za ofiarę złożoną na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
  12. Zachęcamy do zakupu baranków i paschalików (10 zł.), jako wsparcie celów realizowanych przez Caritas diecezji tarnowskiej.
  13. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:

– Jarosław Kłusek, s. Krzysztofa i Wandy, zam. Bytomsko oraz Anna Kołodziej, c. Wiesława i Anny, zam. Borek

– Mateusz Paruch, s. Andrzeja i Zofii, zam. Rozdziele oraz Martyna Rozum, c. Krzysztofa i Małgorzaty, zam. Stary Wiśnicz

– Michał Dziedzic, s. Marka i Renaty, zam. Bytomsko oraz Patrycja Ortyl, c. Marcina i Agnieszki, zam. Łąkta G

– Piotr Łazarczyk, s. Leszka i Józefy, zam. Wilkowisko oraz Beata Ptaszek, c. Stanisława i Ewy, zam. Żegocina

– Janusz Wąsik, zam. Rozdziele oraz Natalia Tumiłowicz, zam. Kędzierzyn- Koźle

– Piotr Kukiełka, zam. Żegocina oraz Monika Juzek, zam.

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  2. W imieniu organizatorów: Wójta Gminy Żegocina oraz Centrum Kultury w Żegocinie informujemy, że w związku z organizacją Biegu Tropem Wilczym, w przyszłą niedzielę 3 marca, w godzinach od 13:oo do 14:oo droga na cmentarz od strony centrum Żegociny będzie zamknięta. Przepraszamy za utrudnienia.
  3. Wszystkim Parafianom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.