I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

17 Luty 2024

1. Dzisiaj dodatkowa Msza św. chrzcielna o godz. 13.3o.
  2. Dzisiejsze ofiary na tacę, przeznaczone są na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie. Ks. Rektor dziękuje za wsparcie.
  3. Dzisiaj o godz. 14.3o Droga Krzyżowa– prowadzi Domowy Kościół, o 15.oo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, następnie Msza św.
  4. Zachęcamy i zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki odprawiamy Drogę Krzyżową o godz. 16.oo / dla dzieci /, 17.3o oraz o 19.oo, którą prowadzi młodzież. Na Gorzkich Żalach składka na kwiaty do Grobu Pańskiego. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Możemy go ofiarować za siebie lub za zmarłych. Zapraszamy do licznego udziału w tych nabożeństwach wielkopostnych wszystkich parafian. Nie zmarnujmy czasu łaski i zbawienia. Uczyńmy wszystko, aby podtrzymywać tradycję licznego udziału w Nabożeństwach Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o postanowieniach na Wielki Post. Przypominamy, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego : Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu ….oraz za udział w drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie gorzkich żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.
  5. W ramach wielkopostnych postanowień zachęcamy do wpisywania się do Księgi Trzeźwościowej, która jest dostępna na bocznym ołtarzu.
  6. We wtorek nabożeństwo za wstawiennictwem św. Mikołaja, a w środę MBNP.
  7. W piątek na 17.3o zapraszamy wszystkich czcicieli św. O. Pio.
  8. Za tydzień przypada ogólnopolski Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji we wszystkich kościołach w Polsce będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes. Jako nasza jałmużna wielkopostna dla misjonarzy i misjonarek. / szczególnie jako wsparcie na Ukrainę /. O przeprowadzenie zbiórki bardzo prosimy parafialną Caritas.
  9. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę P. Dawida Pyrza.
  10. Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy zdrowia, Bożego błogosławieństwa oraz zapraszamy na Mszę św. i do Komunii św. w dniu wspomnienia swojego patrona.
  11. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 2 rodzinom z Żegociny 2 z Bytomska, 1 z Bełdna i 1 Łąkty G za ofiarę złożoną na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
  12. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:

– Jarosław Kłusek, s. Krzysztofa i Wandy, zam. Bytomsko oraz Anna Kołodziej, c. Wiesława i Anny, zam. Borek

– Mateusz Paruch, s. Andrzeja i Zofii, zam. Rozdziele oraz Martyna Rozum, c. Krzysztofa i Małgorzaty, zam. Stary Wiśnicz

– Michał Dziedzic, s. Marka i Renaty, zam. Bytomsko oraz Patrycja Ortyl, c. Marcina i Agnieszki, zam. Łąkta G

– Piotr Łazarczyk, s. Leszka i Józefy, zam. Wilkowisko oraz Beata Ptaszek, c. Stanisława i Ewy, zam. Żegocina

– Janusz Wąsik, zam. Rozdziele oraz Natalia Tumiłowicz, zam. Kędzierzyn- Koźle

– Piotr Kukiełka, zam. Żegocina oraz Monika Juzek, zam. Studzienna

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  2. Wszystkim Parafianom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.