V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

17 Marzec 2024

1. Dzisiaj o godz. 14.3o Droga Krzyżowa – prowadzi Domowy Kościół, o 15.oo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, następnie Msza św.
  2. W poniedziałek i wtorek Msze św. wieczorne wyjątkowo o godzinie 18.00, ze względu na spowiedź w dekanacie.
  3. We wtorek Uroczystość św. Józefa, OBLUBIEŃCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYJI PANNY.
  4. We wtorek nabożeństwo za wstawiennictwem św. Mikołaja, a w środę MBNP.
  5. W czwartek o godz. 17.oo nabożeństwo za wstawiennictwem św. Rity. Od poniedziałku pod chórem wystawiony będzie koszyk, gdzie możemy składać swoje intencje polecane w tym nabożeństwie.
  6. W tym tygodniu, od 20-23 marca zostaną przeprowadzone rekolekcje szkolne dla dzieci i młodzieży. Wygłosi je – ks. Sylwester Pustułka – były wikariusz naszej parafii. Dokładny plan został umieszczony w gablocie, na stronie internetowej oraz podany uczniom podczas szkolnej katechezy. Program można pobrać od ministrantów-wychodząc z Kościoła.
  7. Również w tym tygodniu, w piątek 23 marca rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne dla dorosłych. Wygłosi je Ks. Józef Głowa. Rozpoczęcie w piątek o godz. 17.oo Mszą św. z kazaniem, a po niej zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszej miejscowości. Przejdziemy drogą wojewódzką w stronę Pocieszki, następnie pójdziemy drogą w kierunku Nowej Wsi, a zakończymy na Cmentarzu parafialnym. Wszystkich serdecznie zapraszamy !!! Druhów strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy.
  8. Następna niedziela to Niedziela Palmowa, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na Mszach św. o 7.oo i 8.3o. O godz. 11.oo uroczyste poświęcenie palm przed kościołem, następnie procesja z palmami i Msza św. Zapraszamy szczególnie rodziny z dziećmi. Po sumie odbędzie się Konkurs Palm Wielkanocnych. Składka z niedzieli Palmowej przeznaczona jest na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie.
  9. Trwa nowenna przed Uroczystością św. Józefa.
  10. Trwamy również na modlitwie nowennowej, w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego.
  11. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę P. Kazimierza Zbyrowskiego.
  12. Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy zdrowia, Bożego błogosławieństwa oraz zapraszamy na Mszę św. i do Komunii św. w dniu wspomnienia swojego patrona.
  13. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 6 rodzinom z Żegociny, 3 z Bytomska i 1 z Zadziela za ofiarę złożoną na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
  14. Zachęcamy do zakupu paschalików (10 zł.), jako wsparcie celów realizowanych przez Caritas diecezji tarnowskiej.
  15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  16. Z Mszy św. pogrzebowych odprawionych będzie: 5 gregorianek za śp. Marię Zapiór., oraz 6 za śp. Halinę Rutkowską.
  17. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności śp. Halina Rutkowska, a także śp. Kazimiera Waligóra l.91 z Bytomska. Jej pogrzeb odbędzie się w środę o godzinie 15.00. Polećmy ich nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu…
  18. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.