DROGA KRZYŻOWA ULICAMI NASZEJ PARAFII

Dobrą tradycją naszej parafii jest Droga Krzyżowa poprowadzona ulicami Żegociny. Dawniej odbywała się ona w Wielki Piątek, od kilku lat parafianie podążają Drogą Krzyżową tydzień wcześniej. Tak też było w tym roku. 22 marca 2024 r. po Mszy Świętej o godz. 17.00 pokaźna grupa wiernych udała się w teren.
   Na przodzie szła grupa ministrantów z pochodniami i krzyżem. Potem wierni i kapłani na czele z księdzem Proboszczem Bogusławem Pasierbem.  Rozważania poszczególnych stacji czytali nauczyciele szkół i przedszkoli z terenu parafii. Młodzież wraz z księdzem Piotrem Klóską, który grał na gitarze, prowadziła śpiew.   Nad bezpieczeństwem czuwali druhowie strażacy. Pogoda była piękna, bezwietrzna, co pomagało w skupieniu i w modlitwie. Droga Krzyżowa zakończyła się na cmentarzu parafialnym przy specjalnych, brzozowych krzyżach  ustawionych przez strażaków. Tutaj ksiądz Proboszcz udzielił zebranym błogosławieństwa oraz podziękował za liczny i pobożny udział w nabożeństwie.  Uczestniczący w tej drodze mogli ją głęboko przeżyć.   Dziękujemy jeszcze raz wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i prowadzenie tegorocznej Drogi Krzyżowej ulicami naszej parafii oraz wszystkim, którzy wzięli w niej udział. Następna za rok.