ROCZNICA I KOMUNII ŚWIĘTEJ

Rok temu w sobotę 20 maja 2023r.  do Sakramentu I Komunii Świętej przystąpiło 57 dzieci z parafii. W bieżącym roku, w niedzielę 12 maja 2024r. o godzinie 11:00, dzieci wraz z rodzicami zgromadziły się w kościele parafialnym, by dziękować Panu Jezusowi za to ważne wydarzenie.  Mszy Świętej dziękczynnej przewodniczył ks. Proboszcz Bogusław  Pasierb.  Czytania, psalmy  i dziękczynienie Jezusowi po komunii przygotowały dzieci z Żegociny, modlitwę wiernych dzieci z Rozdziela, zaś procesję z darami dzieci z Bytomska. Dzieci przygotowane były przez katechetki: Magdalenę Pajor i Iwonę Zelek, pod kierunkiem Siostry  Barbary Białas. Homilię o miłości Pana Jezusa i bliźniego wygłosił ks. Robert Osak. W trakcie Mszy, dzieci złożyły podziękowania Panu Jezusowi za Jego obecność wśród nich przez cały rok.  Po mszy symboliczną biała różą podziękowano też kapłanom, siostrze i katechetkom za całoroczna prace formacyjną. Była to bardzo wzruszająca uroczystość, która zapewne zostanie w pamięci dzieci i ich rodziców na całe życie.