bierzmowanie w naszej parafii

28 maja 2022 r. o godz. 18.00 w naszym kościele parafialnym Ksiądz Biskup Stanisław Salaterski udzielił sakramentu bierzmowanie 52 uczniom klas VIII z Bytomska, Rozdziela i Żegociny.
   O udzielenie sakramentu dojrzałości kandydatom poprosiła najpierw delegacja rodziców, a w imieniu Parafii Żegocina ks. proboszcz Bogusław Pasierb, który złożył oświadczenie, że kandydaci dobrze przygotowali się do tego sakramentu, będącego uzupełnieniem chrztu świętego. Bierzmowanie uważane jest za drugi po chrzcie sakrament inicjacji chrześcijańskiej. Jego istotą jest przekazanie wiernym „Znamienia Daru Ducha Świętego” i umocnienie ich wiary.
    Mszę świętą,  celebrował ks. Biskup, ks. dziekan dekanatu lipnickiego Ryszard Kołodziej, proboszczowie Parafii Wiśnicz Nowy, Łąkta Górna oraz księża rodacy i księża seniorzy
   Na zakończenie nabożeństwa ks. biskup udzielił pasterskiego błogosławieństwa, a młodzież podziękowała mu i wszystkim, którzy pomogli jej w drodze do tego sakramentu. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia bierzmowani otrzymali książki , które będą im przypominały ten dzień. Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcia.