DNI KRZYŻOWE

Zgodnie z wielowiekową tradycją trzy dni poprzedzające uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego obchodzone są w Kościele Katolickim jako tzw. Dni Krzyżowe. W Polsce procesje od dawien dawna udawały się do krzyży stojących w polach, przy których odprawiano nabożeństwa błagalne, i stąd nazwa. Zwyczaj ten, nieco zanikający w ostatnich latach w Polsce, w naszej parafii jest kultywowany.
   Przez dwa kolejne dni tj. 30 i 31 maja 2022 roku parafianie z Żegociny modlili się o dobre urodzaje. Prosili Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy ludzkiej na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie. W poniedziałek 30 maja, po Mszy św. wieczornej, procesja błagalna udała się do kapliczki (Figury Matki Bożej) nad cmentarzem, a  we wtorek 31 maja na Wiktorówkę.
    30 maja 2022 r. w Bełdnie, w przy kapliczce Matki Bożej „ U Juszczyka”,  ks. Tomasz  Majchrzak odprawił mszę świętą o dobre urodzaje dla mieszkańców Bełdna i Konic.  Msza święta zgromadziła wielu mieszkańców wsi. Po mszy odśpiewano Litanię Loretańską i odmówiono stosowne modlitwy. W poniedziałek 30 maja odbyły się także msze święte z prośbą o urodzaje  w Bytomsku i w Rozdzielu.