III procesja fatimska

III  PROCESJA  FATIMSKA

13 lipca 2022 r.  odbyła się Msza  św.  celebrowana przez  ks. Jana i ks. Sylwestra oraz misjonarza komboniana Benoita Azameti. Misjonarze Kombonianie Serca Jezusowego – zgromadzenie misyjne pracujące we wspólnotach międzynarodowych na czterech kontynentach. Obecnie liczy prawie 1800 misjonarzy, 1800 sióstr zakonnych i 200 misjonarzy i misjonarek świeckich, którzy swym stylem życia i działalnością całkowicie poświęcają się służbie misyjnej wśród narodów i grup etnicznych jeszcze nieznających Dobrej Nowiny lub ewangelizowanych niedostatecznie. Kombonianie są obecni w prawie 40 krajach Afryki, Ameryki Północnej i Łacińskiej, Azji i Europy.  Po Mszy rozpoczęła się III Procesja Fatimska w tym roku. Prowadził ją ks. Sylwester, różaniec odmawiały siostry z Róży Różańcowej św. Magdaleny a figurę nieśli druhowie strażacy, siostry z Róży Różańcowej św. Łucji,  oraz  bracia z Róży Różańcowej św. Józefa.  Pogoda dopisała, więc procesja zgromadziła sporo parafian. Następna procesja 19 sierpnia. Zapraszamy do galerii zdjęć