ROCZNICA I KOMUNII ŚWIĘTEJ

Rok temu w sobotę 07 maja ( Żegocina 3ab) i 14 maja ( Bytomsko i Rozdziele) odbyła się uroczystość I Komunii Świętej. Do przyjęcia Sakramentu przystąpiło 60 dzieci z parafii. W bieżącym roku, w niedzielę 14 maja 2023r. o godzinie 11:00, dzieci wraz z rodzicami zgromadziły się w kościele parafialnym, by dziękować Panu Jezusowi za to ważne wydarzenie.  Mszy Świętej dziękczynnej przewodniczył ks. Proboszcz Bogusław  Pasierb. Razem z nim za rok obecności Jezusa w sercach dzieci dziękował ks. Sylwester Pustułka, który przygotowywał dzieci rok temu do Sakramentu I Komunii Świętej ( obecnie wikariusz w parafii Św. Małgorzaty w Nowym Sączu) oraz ks. Piotr Klóska. Czytania, psalmy  i dziękczynienie Jezusowi po komunii przygotowały dzieci z Żegociny, modlitwę wiernych dzieci z Bytomska, zaś procesję z darami dzieci z Rozdziela. Dzieci przygotowane były przez katechetki: Teresę Libera i Iwonę Zelek, pod kierunkiem Siostry  Barbary Białas. Homilię o miłości Pana Jezusa i bliźniego wygłosił ks. Sylwester. W trakcie Mszy, dzieci złożyły podziękowania Panu Jezusowi za Jego obecność wśród nich przez cały rok składając symboliczny bukiet kwiatów przed tabernakulum.  Po mszy symboliczną biała różą podziękowano też kapłanom, siostrze i katechetkom za całoroczna prace formacyjną. Była to bardzo wzruszająca uroczystość, która zapewne zostanie w pamięci dzieci i ich rodziców na całe życie.