NOWI MINISTRANCI W NASZEJ PARAFII

Ministrant (łac. ministrare – służyć, posługiwać, pomagać) – osoba posługująca w liturgii, najczęściej w czasie sprawowania Eucharystii, a także nabożeństw poza Mszą świętą. Nazwa obejmuje także konkretną funkcję wykonywaną podczas liturgii (np. ministrant ołtarza, ministrant księgi, ministrant światła).

Podczas mszy świętej w dniu 1 czerwca  2023 roku ( pierwsze nabożeństwo czerwcowe) 19 chłopców z Bełdna, Bytomska, Rozdziela i Żegociny zostało przez naszego  proboszcza – ks. Bogusława Pasierba włączonych do ministranckiej służby. Byli to: Bartłomiej Krawczyk, Dominik Odroniec, Jakub Bubula, Filip Janiczek, Hubert Janiczek, Marcel Sławęta, Jakub Mirowski, Jakub Dudziak, Tomasz Pączek, Bartłomiej Tworzydło, Jakub Piech, Przemysław  Paruch, Patryk Górecki, Mikołaj Ogiela, Filip Jędrzejek, Kacper Dudzic, Piotr  Mirowski, Jan  Wolak, Rafał Pastucha.

To wielki dar dla Parafii, Dziękuję Wam – Rodzice nowych ministrantów, że w Waszych domach jest klimat kościoła, klimat taki, że ci chłopcy mogą wstawać nieraz bardzo wcześnie rano, by stanąć przy ołtarzu. Gratuluję Wam Rodzice ! Kochani chłopcy – nowi ministranci ! Życzę Wam, byście się tu – przy ołtarzu – dobrze czuli, by każdy z Was mówił przy ołtarzu – dobrze mi tu być ! Całą parafię i wszystkich tu zgromadzonych proszę o modlitwę, by cała służba liturgiczna: lektorzy, ministranci, kantorzy – tu przy ołtarzu dobrze się czuli – mówił ks. Robert Osak- opiekun LSO, zwracając się do zebranych w kościele parafian.

Każdemu z nowych ministrantów ksiądz proboszcz założył na ramiona pelerynkę, a ksiądz opiekun  wręczył dyplomy Ministranta. Po tej uroczystości nowi ministranci będą mogli m. in. nosić krzyż i Świętą Księgę, dawać znaki dzwonkami,   podawać dary ofiarne, nosić kadzidło i światło. Uroczystość zakończono wspólnym zdjęciem.