29 października 2023

1. Przeżywamy dziś Uroczystość Rocznicy Poświecenia Kościoła Własnego. Szczególną modlitwą otaczamy dzisiaj wszystkich troszczących się i potrzeby naszej parafii, wszystkich budowniczych naszego Kościoła, dobroczyńców oraz ofiarodawców. Dzisiejszy różaniec ofiarujemy w ich intencji. Ofiary złożone na tace przeznaczone są na budujące się Kościoły w naszej diecezji.
  2. W poniedziałek i wtorek od 16.oo będzie można skorzystać ze spowiedzi św. przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Skorzystajmy z tego daru aby, naszym zmarłym ofiarować największy prezent- komunię i odpust zupełny.
  3. W środę, będziemy przeżywać uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. do południa tak jak w niedzielę – o godz. 7.oo, 8.3o. 9.45 i 11.oo. Natomiast po południu na cmentarzu o godz. 14.oo Msza św. z kazaniem. Przed Mszą św. o 13.3o odbędzie się żałobna procesja na cmentarz, która wyruszy z Kościoła. Nie będzie natomiast Mszy św. o godz. 15.oo. Przypominamy że jest to uroczystość zobowiązująca do udziału pod grzechem ciężkim we Mszy św., a zatem sama modlitwa na cmentarzu czy udział w procesji nie spełniają tego obowiązku. Składka na cmentarzu przeznaczona będzie na utrzymanie naszego cmentarza. Jak co roku – dzisiaj oraz w uroczystość Wszystkich Świętych odbędzie się tradycyjna kwesta do puszek  na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie. Kwesta do puszek przeprowadzona będzie przy bramach wejściowych na cmentarz.
  4. W czwartek Dzień Zaduszny -Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o 6.3o, 8.3o, 9.45 i 11.oo i 17.oo. Przed każdą Mszą św. będziemy wypominać zmarłych i modlić się za nich. Począwszy od Dnia Zadusznego przez całą oktawę w naszym Kościele Msze Święte z modlitwą wspominkową za zmarłych oraz możliwością uzyskania odpustu zupełnego codziennie o godz. 6:3o i 17.oo z wypominkami i różańcem za zmarłych.
  5. Przez cały tydzień – jeśli będzie odpowiednia pogoda – po wieczornej Mszy św. procesja na cmentarz i modlitwa za zmarłych.
  6. W tym tygodniu przypada- pierwszy czwartek, piątek, i sobota miesiąca listopada. Praktykujmy 1-sze piątki i soboty. W I piątek modlimy się za misje i wspomagamy je ofiarami. Również w I piątek Kapłani udadzą się do chorych.
  7. W piątek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O czuwanie do 12.oo prosimy siostry z Róży Grażyny Kukla, a po południu do 17.oo Siostry z Róży Danuty Pietrzyk.
  8. W I sobotę godzinę przed Mszą św. wieczorną wystawienie Najświętszego Sakramentu. / adoracja w ciszy/.
  9. W kancelarii lub zakrystii można składać wypominki listopadowe i roczne z wyraźnie wpisanymi nazwiskami.
  10. Tym, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, imieniny czy jubileusze składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do udziały w życiu religijnym naszej parafialnej wspólnoty.
  11. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 11 rodzinom z Żegociny, 1 z Bytomska, 1 z Bełdna za ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
  12. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę P. Józefa Dudka.
  13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  14. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Władysława Giza z Bełdna. Polećmy jej nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu…. Dobry Jezu a nasz Panie
  15. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.