ODPUST PARAFIALNY –  I DZIEŃ

Głównym celebransem uroczystej sumy odpustowej w pierwszym dniu odpustu w naszej parafii, we środę 6 grudnia 2023 roku był ks. dr Jakub Kuchta, pracownik Wydziału Katechetycznego w Tarnowie, który wygłosił też homilię. Razem z nim sumę celebrowało jeszcze kilku kapłanów: ks. Józef Waśniowski emerytowany proboszcz parafii w Pasierbcu, ks. Stanisław Szczygieł- emerytowany proboszcz parafii Łąkta Górna,  ks. Tomasz Majchrzak, ks. Robert Osak i ks. Piotr Klóska.  Modlono się w kilku intencjach, w tym o opiekę i wstawiennictwo Św. Mikołaja dla dzieci, rodziców, nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej im. Św. Mikołaja w Bytomsku. Stąd też liczna obecność na nabożeństwie społeczności tej szkoły, która przybyła wraz ze szkolnym pocztem sztandarowym i włączyła się w czytania mszalne. Po każdej Mszy świętej w tym dniu można było spotkać się ze Świętym Mikołajem na placu kościelnym, który częstował parafian i gości cukierkami.  W najbliższą niedzielę – 10 grudnia 2023 roku, drugi dzień świętowania Patrona żegocińskiej Parafii oraz 730- lecia istnienia Parafii, kiedy to gościem specjalnym będzie Ks. biskup Artur Ważny, który głosił będzie okolicznościową homilię.