Trzecia Niedziela Adwentu

17 Grudnia 2023

1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na pokrycie kosztów ogrzewania Kościoła. Dziękujemy również za ofiary składane do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie
  2. Przed nami ostatnie dni Adwentu. Roraty o godz. 6.3o i 17.oo. Ostatnie Roraty w sobotę o godz. 8.oo, będzie można zabrać do swoich domów światło betlejemskie. Wyjątkowo w środę, czwartek i piątek- Roraty wieczorem o 18.oo !!!! Ostatnie Roraty – w sobotę o godz. 8.oo !!!
  3. W czwartek zapraszamy na nabożeństwo wieczorne o godz. 18.oo uczniów kl. VIII wraz z rodzicami w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
  4. Trwa Nowenna do Dzieciątka Jezus przed Bożym Narodzeniem.
  5. Przed świąteczna spowiedź święta w naszej parafii -w piątek, w przedziałach czasowych: 8.3o-10.oo i po południu 14.oo-18.oo / przerwa 15.3o-16.oo /. Do chorych udamy się w piątek od 10.3o.
  6. W przyszłą niedzielę Wigilia. Nie będzie Mszy św. o godz. 15.oo. !!
  7. Pasterka w naszej świątyni z niedzieli na poniedziałek o 24.oo. Składka na Pasterce będzie przeznaczona na dzieło Funduszu Obrony Życia dzieci nienarodzonych. Wierni, którzy przyjmą Komunię św. w czasie Pasterki, mogą przyjąć Komunię św. po raz drugi w czasie Mszy św. w dniu Bożego Narodzenia. Pasterka w Rozdzielu o 22.oo.
  8. W poniedziałek- Boże Narodzenie. Msze św. będą odprawiane o godz.-7.oo,8.3o, 9.45, 11.oo, 15.oo !! W Boże Narodzenie mamy obowiązek przyjścia do Kościoła, ponieważ jest to jedno z najważniejszych świąt w ciągu całego roku. !!!
  9. We wtorek św. Szczepana. Na Mszy św. o godz. 8.3o i 11.oo poświęcenie owsa. W święto Szczepana dodatkowa Msza św. chrzcielna o godz.13.3o.
  10. Składka w Szczepana przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Proszę o ofiarność gdyż te uczelnie katolickie mają wielkie znaczenie dla życia religijnego i kultury katolickiej w naszej ojczyźnie, a utrzymują się w znacznym stopniu dzięki ofiarom katolików polskich.
  11. Również w Święto Św. Szczepana na Mszy Św. o godz. 11.oo zostaną uroczyście posłani Kolędnicy Misyjni. Przyjmijmy ich życzliwie, gdyż ich kolędowanie i trud mają być pomocą dla dzieci z krajów misyjnych.
  12. Można nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiara: 10 zł za mniejszą, a 27 zł za większą.
  13. Tym, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, imieniny czy jubileusze składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do udziały w życiu religijnym naszej parafialnej wspólnoty.
  14. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 2 rodzinom z Żegociny, 2 z Bytomska, 1 z Rozdziela i 1 z Łąkty Górnej za ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
  15. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę P. Zofii Górka.
  16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  17. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.