NIEDZIELA  RADOŚCI

III Niedziela Adwentu w Kościele nazywana jest Niedzielą „Gaudete”, czyli niedzielą radości. Jest to jeden z dwóch dni w roku, kiedy kapłan może sprawować liturgię w szatach koloru różowego.

Nazwa tej niedzieli pochodzi od słów antyfony na wejście: „Gaudete in Domino”, czyli „Radujcie się zawsze w Panu”. Teksty liturgii tej niedzieli przepełnione są radością z zapowiadanego przyjścia Chrystusa i z odkupienia, jakie przynosi.

W liturgii adwentowej obowiązuje fioletowy kolor szat liturgicznych. Jako barwa powstała ze zmieszania błękitu i czerwieni, które odpowiednio wyrażają to co duchowe i to co cielesne, fiolet oznacza walkę między duchem a ciałem. Zarazem połączenie błękitu i czerwieni symbolizuje dokonane przez Wcielenie Chrystusa zjednoczenie tego co boskie i tego co ludzkie. Wyjątkiem jest III niedziela Adwentu – tzw. Niedziela „Gaudete”. Obowiązuje wtedy różowy kolor szat liturgicznych, który wyraża przewagę światła, a tym samym bliskość Bożego Narodzenia.

Mszę św. o 9.45 Schola Prafialna uświetniła pięknym śpiewem pod kierunkiem Pani Małgorzaty Świątko. Pod koniec mszy przedstawiciele parafii złożyli życzenia  i wręczyli kwiaty Księdzu Proboszczowi, który 18 grudnia obchodzi swoje imieniny słowami: Drogi Księże Proboszczu! W  imieniu Parafian składamy Tobie serdeczne życzenia. Niech Chrystus Najwyższy Kapłan w posłudze, jaką pełnisz w naszej wspólnocie parafialnej obdarza Cię wszelkim  błogosławieństwem, zdrowiem, wewnętrzną siłą. Niech za wstawiennictwem świętych, zwłaszcza Świętego Mikołaja, ześle na Ciebie potrzebne łaski i pozwoli cieszyć się owocami pracy. Do życzeń dołączamy modlitwę. Szczęść Boże !