11 Luty 2024

1. Msze św. dziś tak jak w każdą niedziele.
  2. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na cele remontowe w naszej parafii.
  3. We wtorek nabożeństwo za wstawiennictwem św. Mikołaja, a w środę MBNP.
  4. We wtorek w naszej parafii Nabożeństwo Czterdziestogodzinne. Nabożeństwo ma charakter modlitwy adoracyjnej całej wspólnoty parafialnej przed Najświętszym Sakramentem. Zachęcamy by ten dzień był dniem licznej, prywatnej adoracji nas wszystkich. Porządek dnia:

8.3o – Msza św., po Mszy św. całodzienna adoracja
9.oo – Bytomsko
10.oo – Bełdno i Konice
11.oo – Patrówka, Nadole, Piechówka
12.oo – Przybyszówka i osiedle nad parkingiem
13.oo – Górczyna
14.oo – Rozdziele
15.oo – Zadziele, Nagórze, Góry
16.oo – Nowa Wieś
Każda grupa niech prowadzi adorację przez pół godziny a następnie módlmy się w ciszy. Niech jak najwięcej osób weźmie udział codziennie w adoracji.

5. W środę – Popielec. Msze św. z kazaniem i posypaniem głów popiołem o 6.3o, 8.3o, 11.oo i 17.oo. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy – od 18. do 60. roku życia. Kościół jednak zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzy nie są do niego zobowiązani. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się też w tym świętym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych.

6. W Środę Popielcową składka będzie przeznaczona na cele charytatywne.

7. W czwartek o godz. 17.oo nabożeństwo za wstawiennictwem św. Rity. Od poniedziałku pod chórem wystawiony będzie koszyk, gdzie możemy składać swoje intencje polecane w tym nabożeństwie.

8. W piątek na 17.oo zapraszamy uczniów kl. VIII wraz z rodzicami na spotkanie przed bierzmowaniem.

9. W najbliższy piątek, Droga Krzyżowa – o godz. 16.oo dla dzieci, o 17.3o i 19.oo oraz w niedzielę Gorzkie Żale o godz. 15.oo. Zapraszamy do licznego udziału w tych nabożeństwach wielkopostnych wszystkich parafian. Nie zmarnujmy czasu łaski i zbawienia. Uczyńmy wszystko, aby podtrzymywać tradycję licznego udziału w Nabożeństwach Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej.

10. W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza chrzcielna o godz. 13.3o.

11. Sakrament bierzmowania zostanie udzielony w naszej parafii 9 kwietnia o godz. 15.3o.

12. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę P. Zygmunta Imiołka..

13. Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy zdrowia, Bożego błogosławieństwa oraz zapraszamy na Mszę św. i do Komunii św. w dniu wspomnienia swojego patrona.

14. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 2 rodzinom z Żegociny, 2 z Bytomska, 2 z Rozdziela, 1 z Bełdna, 1 z Zadziela za ofiarę złożoną na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.

15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

16. Wszystkim Parafianom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.