I  DROGA KRZYŻOWA DLA DZIECI 2024

Rozpoczął się Wielki Post, a z nim Drogi Krzyżowe. W naszej parafii w bieżącym roku w każdy piątek są trzy w kościele parafialnym: dla dzieci, ( godz. 16.00) dla dorosłych( godz. 17.30) i dla młodzieży( 19.00) i jedna o godz. 16.00 w kościele w Rozdzielu. Ksiądz Robert prowadzi Drogę Krzyżową dla dzieci, Ksiądz Proboszcz dla dorosłych, a ksiądz Piotr dla młodzieży. 16 lutego odbyła się pierwsza Droga Krzyżowa.  Rozważania czytali: Joanna Zbyrowska i  Małgorzata Ogiela  z klasy 5 a z Żegociny, przy stacjach asystowali uczniowie klasy V a i IV   przebrani za Jezusa niosącego krzyż, Maryję, Cyrenejczyka, Weronikę, kobiety płaczące, żołnierzy. Dzieci przygotowała Siostra Barbara Białas.  Śpiew prowadziła Schola Parafialna prowadzona przez Panią Małgorzatę Świątko –  Organistkę, której towarzyszyły piękną grą Karolina Błoniarz ( skrzypce), Urszula Krawczyk ( skrzypce), Oliwia Smoleń  ( skrzypce) i Magdalena Stach ( flet poprzeczny). Parafianie  i kapłani doceniają, że mamy zdolne dzieci i młodzież parafialną. Dziękujemy wszystkim, którzy włączają się w przygotowanie tego pięknego nabożeństwa. Droga Krzyżowa zgromadziła wiele dzieci i rodziców.  Za tydzień  kolejna Droga Krzyżowa dla dzieci. Zapraszamy!

,