Nowi ministranci w parafii

W  uroczystość  Najświętszego Serca Pana Jezusa   nasza parafia zyskała 25 nowych ministrantów z Bełdna, Bytomska, Rozdziela i Żegociny. Grono LSO w parafii  jest w sumie bardzo liczne. Opiekunem od dwóch lat jest ks. Robert Osak.  Oczywiście, cieszy fakt, że chłopcy są chętni, bo przy ołtarzu sporo mogą się nauczyć i innych zbliżać do Pana Boga. To także zasługa ich rodziców, którzy ich w tym wspierają, zachęcają i przyprowadzają na zbiórki – mówi kapłan. – Chłopcy, choć to dopiero 2 i 3-klasiści, są bardzo ciekawi swoich nowych zadań i tego, jak od zakrystii wygląda przygotowanie liturgii i ona sama, kiedy stoi się blisko ołtarza. Nie brakuje im ciekawości, ale i radości. Na każdej zbiórce panowała niemal 100-proc. frekwencja – dodaje opiekun. Aspiranci przygotowywali się do swojej nowej posługi przez ostatnie miesiące. Pomagali w tym ceremoniarze, którzy prowadzili część praktyczną zajęć z ministrantami. Przyjęcia nowych ministrantów dokonał proboszcz parafii ks. Bogusław Pasierb dnia 7 czerwca br. Gratulował chłopcom, mówiąc, że to oni są najpiękniejszą ozdobą ołtarza, i życząc im, by byli z tego dumni, dziękował ich rodzicom i opiekunowi Liturgicznej Służby Ołtarza. Nowi ministranci podziękowali ks. Proboszczowi oraz swojemu opiekunowi za życzliwość i przygotowanie ich to tej zaszczytnej funkcji – bycia ministrantem.
Uroczystość swoją obecnością zaszczycili rodzice i krewni nowych ministrantów.